Videolar

Amerika’da bir Osmanlı Kovboyu: Hacı Ali, nam-ı diğer Hi Jolly
Eser Baykuş, Osmanlı topraklarından Amerika’ya gidip burada hayata gözlerini sevilen bir kasaba şerifi olarak kapayan Hacı Ali’nin hikayesini romanlaştırdı. Gece Güzdüz programına konuk olan Baykuş, kitabın kahramanının öyküsünü anlattı, Cem Yılmaz’ın yazın yönettiği Yahşi Batı filmiyle benzeşip benzeşmediği sorusunu yanıtladı.
10. Yıl Nutku çizgi romanı & Merve Yıldırım ile Benden Söylemesi
Mustafa Kemal Atatürk’ün Cumhuriyet’in 10. Yıl kutlamalarında söylediği, Nuri Kurtcebe’nin çizgi romana dönüştürdüğü ünlü “10. Yıl Nutku” bugün FOX TV’de “Merve Yıldırım ile Benden Söylemesi” programındaydı.
Atatürk’ün 10. Yıl Nutku’nun çizgi romanı İsmail Küçükkaya ile Çalar Saat’teydi
Mustafa Kemal Atatürk’ün, Türkiye Cumhuriyeti’nin Ankara Hipodrom’da düzenlenen 10. Yıl dönümü kutlamalarında söylediği 10. Yıl Nutku, usta çizer Nuri Kurtcebe’nin kalemiyle çizgi romana aktarıldı.
Yazan: Mustafa Kemal Atatürk
Çizen: Nuri Kurtcebe
Renk: Erdinç Ünlü
Emre Kongar 18 Dakika Programında 10. Yıl Nutku’nu anlattı
Türkiye’nin önde gelen sosyolog, düşünür ve aydınlarından Emre Kongar, Mustafa Kemal Atatürk’ün Cumhuriyetimizin 10. kuruluş yıl dönümünde Ankara Hipodromda söylediği, ünlü çizer ve karikatür sanatçısı Nuri Kurtcebe’nin çizgi romana dönüştürdüğü ünlü “10. YIL NUTKU”nu anlattı.
Burhan Kum – Gentile Bellini’nin Konstantiniyye Günlüğü
(English subtitled)
Burhan Kum, Fatih Sultan Mehmet’in daveti üzerine İstanbul’a gelip burada on altı ay geçiren ünlü İtalyan ressam Gentile Bellini’nin ilginç öyküsünü tarihsel verilere ve üstün kurgu gücüne dayanarak çizgi romana aktarıyor.
Argo ile sahibi Ulusal Kanal’da
Fuat Sevimay’ın çevirisiyle Nisan 2018’de kitabevi raflarındaki yerini alan “Argo ile Sahibi” adlı novella, Ulusal Kanal’da yayınlanan Ulusal Özel programında ele alındı. İtalyan yazar Italo Svevo’nun, bir köpeğin gözünden insanların ve hayvanların dünyasını, kendi özgü naifliği ve mizahi anlayışıyla aktardığı kitabı, Aydınlık Gazetesi Genel Yayın Yönetmeni İlker Yücel’in anlatımıyla sizlerle paylaşıyoruz.
Pathos – “Her şey çok güzel olacak”
Pathos ekibi, mayıs ayının sonunda yayımladığı bahar-yaz sayısında geniş yer verdiği “Her Şey Çok Güzel Olacak” meselesini bir şarkıyla ifade etmeye çalışsa da, gördüğünüz gibi pek başarılı olamadı.
Mustafa Kemal Atatürk – 10. Yıl Nutku
Mustafa Kemal Atatürk’ün, Türkiye Cumhuriyeti’nin Ankara Hipodrom’da düzenlenen 10. Yıl dönümü kutlamalarında söylediği 10. Yıl Nutku, usta çizer Nuri Kurtcebe’nin kalemiyle çizgi romana aktarıldı.
Yazan: Mustafa Kemal Atatürk
Çizen: Nuri Kurtcebe
Renk: Erdinç Ünlü
Animasyon: Teoman Küçükeren