1984 Yayınevi
PANDORA

PANDORA

Bir yanda büyük Amerikan devriminin dalından henüz koparılmış, en taze meyvesi: Pandora. Kendi kendine olgunlaşmış zeki ve alımlı bir kız. Diğer yanda, kıymeti gün geçtikçe azalan Avrupa'dan yeni dünyaya dışişleri sekreteri olarak atanan genç Alman Kontu Otto Vogelstein.

Aşk mümkün olacak mı acaba?

“Pandora’yı bir dahaki gün yine görüşmeye çağırdı ve akşamları da Washington dünyasının davetlerinde rastlaştılar. Bayan Dangerfield’ın tembihlerini, kendi kendisine telkinlerini unutmaya başlamıştı. Aşkın pençesine mi düşmüştü? Bazı Alman arkadaşları gibi asil kanını Amerikan kızının sunağına dökmek, yemininden dönmek üzere miydi? Durumu zihninde tarttığında kendince tedbirlerini aldığına ve tehlikede olmadığına karar verdi. Her ne kadar kendisini bu kadar geliştirmiş bir genç kadın, müstakbel kocasının başarısına büyük katkı sağlayabilecek olsa da, bir diplomatın başarısının bütünüyle kendi melekelerine dayanıyor olması gerektiğini ve karısı tarafından belli noktalara taşınmış birisi izlenimi vermek istemeyeceğini düşündü. Bir kadın tarafından yüceltilecekse ve bu bir şekilde alınyazısı ise de böyle bir kadının, birkaç akşam önce Başkan’la konuştuğu gibi İmparator ile de konuşmaya cesareti olan birisi olmalı.”

Çevirmen hakkında

Fuat Sevimay (1972) Erenköy ve Üsküdar’da yaşadı. Kadıköy Anadolu Lisesi’nde okuldan kaçmayı ve hayatta da bazen kaçmak gerektiğini, Marmara İngilizce İşletme’de dostluğu, arkadaşlığı ve paranın “beş para etmez” olduğunu öğrendi. Evli, iki çocuk babası. En sevdiği meşgale Elif’le Emir’e babalık etmek. Arta kalan zamanlarında yazarlık da yapıp iyi bir insan olmaya çalışıyor. Günbatımını ve acemaşiran makamını seviyor.

Pek çok farklı dergide yayınlanan öyküleri, 2013 yılında Ara Nağme kitabında derlendi ve bu eser, 2014 Orhan Kemal Öykü ödülüne değer görüldü.

Eserleri: Aynalı (Roman, 2011), AnarŞık (Roman, 2013), Haydar Paşa’nın Evi (Çocuk kitabı, 2013), Kapalıçarşı (Roman, Yayımlanmadı),

Çevirileri: İngilizceden James Joyce, Henry James ve Oscar Wilde, İtalyancadan Italo Svevo ve Luigi Pirandello çevirileri var.


Eser Adı:Pandora
Orijinal Adı:Pandora
Yazar Adı:Henry James
Çevirmen Adı: Fuat Sevimay
Yayınevi:1984 Yayınevi
Türü:Roman
Cilt:Ciltsiz
Basım Tarihi: Mart 2017
Sayfa Sayısı:80
Ebat:11,5 x 19,5 cm
Kağıt:Holmen, 70 gr.
Barkod No:978-605-67164-2-3
Etiket Fiyatı:12 TL

Genel dağıtım: Alfa
1984 Yayinevi 1984 Yayınevi Telefon: 0216 695 11 10 E-posta: bilgi@1984yayinevi.com Adres: Selami Ali Efendi Cd. Eser Çarşısı No:34/61 Üsküdar - İstanbul
© 2016 1984yayinevi.com Tüm hakları saklıdır.