1984 Yayınevi
BİRİ, HİÇBİRİ, BİNLERCESİ - luigi pirandello

BİRİ, HİÇBİRİ, BİNLERCESİ

"İsimsiz. Geçmişin ismine dair hiçbir anı, bugünün ismine ve yarına dair. İsimden kastımız; dışarıdan bize yüklenen her türlü kavramsa; ismimiz yokken bu kavramlardan yoksunsak ve o zaman içimizdeki şeyler körleşiyorsa, tanımlanamıyor ve ayırt edilemiyorsa; bu ismi anmakta ısrar edenler mezar kitabeme kazısınlar, ön tarafına ve sonra da o ismi bir daha anmayıp çekip gitsinler ki rahat edeyim. Bu ölülere uygun bir davranış. Defteri dürülmüşler için. Ben yaşıyorum ve defterim dürülmedi daha. Hayatım bitmedi. Ve hayat isimler hakkında bir şey bilmez. Şu ağaç, yapraklarla süslenmiş, ne güzel. Ben o ağacım. Ağaç, bulut; yarın kitap ya da bulut olurum belki. Okuduğunuz kitap, içinize çektiğiniz rüzgâr. Her şey dışarıda, serseri gibi."

Moscarda'nın kim olduğuyla ilgili bütün söylenenleri unutun.

Hatta bu kitap üzerine yapılan yorumları da...

Elinizdeki roman ezberden gitmeyenler; -dini, politik veya toplumsal- bütün kuralları sorgulayanlar; kendisine dışarıdan, yaşama ta en içinden bakabilenler için.

Çevirmen hakkında

Fuat Sevimay (1972) Erenköy ve Üsküdar’da yaşadı. Kadıköy Anadolu Lisesi’nde okuldan kaçmayı ve hayatta da bazen kaçmak gerektiğini, Marmara İngilizce İşletme’de dostluğu, arkadaşlığı ve paranın “beş para etmez” olduğunu öğrendi. Evli, iki çocuk babası. En sevdiği meşgale Elif’le Emir’e babalık etmek. Arta kalan zamanlarında yazarlık da yapıp iyi bir insan olmaya çalışıyor. Günbatımını ve acemaşiran makamını seviyor.

Pek çok farklı dergide yayınlanan öyküleri, 2013 yılında Ara Nağme kitabında derlendi ve bu eser, 2014 Orhan Kemal Öykü ödülüne değer görüldü.

Eserleri: Aynalı (Roman, 2011), AnarŞık (Roman, 2013), Haydar Paşa’nın Evi (Çocuk kitabı, 2013), Kapalıçarşı (Roman, Yayımlanmadı),

Çevirileri: İngilizceden James Joyce, Henry James ve Oscar Wilde, İtalyancadan Italo Svevo ve Luigi Pirandello çevirileri var.


Eser Adı:Biri, hiçbiri, binlercesi
Orijinal Adı:Uno, nessuno e centomila
Yazar Adı:Luigi Pirandello
Çevirmen Adı: Fuat Sevimay
Yayınevi:1984 Yayınevi
Türü:Roman
Cilt:Ciltsiz
Basım Tarihi: Ocak 2017
Sayfa Sayısı:168
Ebat:13 x 19,5 cm
Kağıt:Holmen, 70 gr.
Barkod No:978-605-66359-9-1
Etiket Fiyatı:16 TL

Genel dağıtım: Alfa
Mesaj Gönder
1984 Yayinevi 1984 Yayınevi Telefon: 0216 695 11 10 E-posta: bilgi@1984yayinevi.com Adres: Paşalimanı Cd. No:122/1 Kuzguncuk - İstanbul
© 2016 1984yayinevi.com Tüm hakları saklıdır.